Skip to the content

Kontaktlisten

Kontaktlisten er en liste med kontaktoplysninger andre medlemmer af herreklubben, (telefon, email). Hvis du ønkser at stå på listen skal du angive det i formularen.

Ideen med listen er at gøre det nemmere at finde nogen at spille med, hvis man kan spille i ydertidspunkterne, altså hvis man en onsdag har mulighed for at spille tidligt, eller hvis arbejdet er i vejen og man først kan komme sent ud på banen.

Flg. har tilmeldt sig:

Navn Tlf. nr. Mail adr.
Michael Andersen 30842486 michaelandersen78@gmail.com
Hans Bremholm Jahn 30920799 hbjahn@gmail.com
Asbjørn Karlsson 20120380 asbjorn.karlsson@gmail.com
Bjarne Holt Roesen 22902565 roesen@stofanet.dk
Ole Nielsen 22763308 ole.nielsen@c.dk
Mads Mahler 41886065 mads@mahler.dk
Leo Handberg 24880832 leo@handberg.name
Lars Gavnholt 29136999 largav@godmail.dk
Niels Henning Rejsenhus 29497449 Nhr@aarsleffrail.com
Jan Frausing 20460801 jf@e-skovsgaard.dk
Keld Nomanni 21436024 keld@nomanni.dk
Preben Æbelø 30172761 Preben.aebeloe@tetrapak.com
Jens Olesen 25381396 jso1960@gmail.com
Tonny Jacobsen 52175258 tcjacobsen35@gmail.com
Michael Wermuth 25142752 Michael.wermuth@caverion.com
Kim Dalsgaard 30287012 krd@visionair.dk
Lasse Ring Petersen 30421353 Lasse@ringpetersen.dk
Ole Svenningsen 28101460 ole@opse.dk
Hans Peter Christensen 26724386 hpc@mail1stofanet.dk
Jimmy Antonsen 29115779 antonsen74@gmail.com
Henrik Holmkvist Andersen 60675080 holmkvist1967@gmail.com
Jesper W. Nielsen 41222168 jesperwnielsen@gmail.com
Claus Eriksen 22173333 ce@erpgruppen.dk
Per Kessel 22625700 per@kesselbyg.dk
Henrik Jensen 28774453 Henrik000@live.dk
Bjarne Aakjær 29635401 bjarneaak@gmail.com
Anders Nielsen 50608073 andersneller@hotmail.com
Per Nielsen 40412390 ppmo@email.dk
Martin Lind 31346746 martin@lindbyg.dk
Søren Engsfeldt 22473085 se@byensstilladser.dk
Flemming Levin Jensen 21568212 Flevinj@gmail.com
Jørgen Skov Hansen 40182092 joergen.skov.hansen@gmail.com

Drop på fairway ved bold mistet eller Out of Bounds

Lokal regel E-5

Denne lokalregel er ikke gældende på vores bane.

Så husk en provisorisk bold, hvis I er det mindste i tivivl om i kan finde jeres bold, eller hvis der er en chance for at den at mistet Out Of Bounds.