Skip to the content

Begynderudvalg og andre gode mennesker

Mange gode mennesker står klar til at hjælpe nye golfere når de melder sig ind i Aarhus Aadal Golf Club

Begynderudvalget

Bent Larsen

Udvalgsformand

tlf. 20 33 53 70

E-mail: bent5i3@outlook.dk

Annette Møller

Udvalgsmedlem

E-mail: jamol@stofanet.dk

Henrik Østergaard Holm

Udvalgsmedlem

tlf. 30 91 47 40

E-mail: hrholm@youmail.dk

Morten Filt Jensen

Udvalgsmedlem

E-mail: mortenfilt@tdcadsl.dk

John Birgertoft

Udvalgsmedlem

tlf. 8629 4353 / 2121 0029

E-mail: jagtmand@webspeed.dk

Morten Bjerregaard

Udvalgsmedlem

tlf: 60 16 44 20

E-mail: bjerregaard@oncable.dk

Kenneth Radoor

Udvalgsmedlem

tlf. 28 59 41 67

E-mail: kenneth@imade.dk

Niels Brix Jensen

Udvalgsmedlem

tlf: 20 22 11 10

E-mail: Zub_brix@hotmail.com

Egon Jensen

Udvalgsmedlem

tlf: 60309104

E-mail: morten95@webspeed.dk

Regelundervisere

Kenneth Radoor

tlf. 28 59 41 67

E-mail: kenneth@imade.dk

Lars Storr

tlf: 41 33 80 88

E-mail: lars.storr@gmail.com

Michael Rottwit

tlf: 20977009

E-mail: golf@rotwitt.eu

Hjælpetrænere

Morten Larsen

Tlf: 40 78 20 49

E-mail: mlarsen05@mail.stofanet.dk

Flemming Weiss

Tlf: 22 33 24 12

E-Mail: flemmingweis@gmail.com

Finn Ulrich Larsen

Tlf: 20 32 38 32

E-Mail: ful@stofanet.dk

Inger Holm Mikkelsen

Tlf: 25 30 31 11

E-Mail: bjornholm53@gmail.com

Peter Lind Johansen

Tlf: 60 19 54 84

E-Mail: plindjo@gmail.com

Michael Kasten

Tlf: 25 13 12 09

E-Mail: michaelkasten@live.dk

Jacob Kristiansen

Tlf: 28 35 56 89

E-Mail: kristiansen.jacob@gmail.com

Julie Vinstrup

Tlf: 23 34 38 99

E-Mail: julie.vinstrup@gmail.com

Rasmus Hanghøj

Tlf: 21 25 84 02

E-Mail: rasmusbhanghoej@gmail.com

Bent Andreasen Kjær

Tlf: 29 88 47 26

E-mail: bentandkjaer@gmail.com

Knud Nygaard

Tlf: 29 85 19 24

E-Mail: knud.nygaard@outlook.com

Niels Brix Jensen

Tlf: 20 22 11 10

E-Mail: Zub_brix@hotmail.com

Bent Larsen

Tlf: 20 33 53 70

E-Mail: bent5i3@outlook.dk

Aarhus Aadal Golf Club

Brydehøjvej 35
8462 Harlev

Tlf: +45 86 94 26 77

E-mail: aagc@aadalgolf.dk

Nyttige telefonnumre

  • Kontoret: 86 94 26 77
  • Restaurant: 22 66 97 94
  • Baneservice: 20 42 37 77

Det vil nok være en god ide at have disse numre noteret evt. lagt ind på mobiltelefonen!

Drop på fairway ved bold mistet eller Out of Bounds

Lokal regel E-5

Denne lokalregel er ikke gældende på vores bane.

Så husk en provisorisk bold, hvis I er det mindste i tvivl om I kan finde jeres bold, eller hvis der er en chance for at den er mistet Out Of Bounds.